Vanish Magazine - İllüzyon Dergisi

Vanish MagazineVANISH Magazine illüzyonist Paul Romhany'nin editörlüğünü üstlendiği tamamen ücretsiz olarak yayınlanan bir illüzyon dergisi. İngilizce olarak yayınlanan bu dergide ücretli olarak satılan illüzyon dergileri ile neredeyse aynı kalitede içeriğe ve yazarlara sahip. Yazının devamında dergileri ücretsiz olarak indirebilirsiniz.2.2/5 (Toplam 467 oy)

Devamı İçin Tıklayınız


İllüzyon Dergileri

İllüzyon DergileriDiğer ilgi alanlarına yönelik olduğu gibi dünyada illüzyonistlere ve illüzyon meraklılarına da yönelik süreli yayınlar, illüzyon dergileri bulunuyor. Bazıları sadece illüzyonistlerin yer aldığı topluluklara özel yayınlar olsa da bir kaç tanesi tek başına satılan veya abone olunabilen şekilde yayınlanmakta.


2.3/5 (Toplam 218 oy)

Devamı İçin Tıklayınız


Eğlenceli Bilgi - Hokus Pokus


Eğlenceli bilgi serisinden çıkan Hokus Pokus adlı bu kitap(Orjinal adıyla "Mystical Magic") içinde illüzyon tarihi hakkında bilgiler ve buna ek olarak bazı numaraların sırlarını barındırmaktadır. 14x20 cm ebatlarındaki kitap "Timaş Yayınları"ndan çıkmıştır. Kitabı birçok kitabevinde bulabileceğiniz gibi internetten de edinebilirsiniz.
 

2.0/5 (Toplam 229 oy)

Devamı İçin Tıklayınız


 


İllüzyonist ve Sihirbaz Posterleri

İllüzyonist ve Sihirbaz Posterleri
Eski yabancı illüzyonist ve sihirbazların arşiv niteliğindeki birbirinden ilginç ve etkileyici posterlerinden oluşan iki adet slideshow.

Her illüzyon meraklısının görmesi gerektiğini düşünüyorum.
2.1/5 (Toplam 213 oy)

Devamı İçin Tıklayınız


Işık Tatlıdiken - Sihirbazlık Sanatı

Işık Tatlıdiken - Sihirbazlık Sanatı
Işık Tatlıdiken'in yazmış olduğu "Sihirbazlık Sanatı" adlı kitap içerisinde Oyunlar, İskambil Oyunları, Yoga Oyunları, Garnitür Oyunlar şeklinde isimlendirilmiş kategoriler içinde birbirinden farklı illüzyon oyunları açıklanmaktadır. 1967 yılında Ankarada basılmış 14*19 cm boyutlarında 167 sayfalık bu kitap içerisinde 77 farklı oyun anlatılıyor.
2.2/5 (Toplam 208 oy)

Devamı İçin Tıklayınız


Ertuğrul Işınbark-Mandrake Öğretiyor

Mandrakeİllüzyonist Ertuğrul Işınbark(Mandrake)'nin yazmış olduğu kitap 1985 yılında yayına girmiş. Martı yayınları tarafından yayınlanmış.114 sayfalık 52 oyunun resimli anlatımları bulunan bu kitabı gittigidiyor gibi online alışveriş sitelerinden,sahaflardan yada benzeri kitapçılardan temin edebilirisiniz.
2.1/5 (Toplam 210 oy)

Devamı İçin Tıklayınız


 


Kubilay Tunçer-Herkes Sihirbaz Olacak

Kubilay Tunçer-Herkes Sihirbaz Olacakİllüzyonist Kubilay Tunçer'in yazmış olduğu "Herkes Sihirbaz Olacak" adlı bu kitap içerisinde oldukça güzel ve espirili bir dil ile anlatılmış, resimlerle desteklenmiş birçok sihirbazlık oyunu ve illüzyon sanatı hakkında ipuçları bulabilirsiniz.

Can yayınları tarafından 2002 yılında yayınlanmış 86 sayfalık bu kitabı birçok kitabevinde bulabilirsiniz.yapılmış sihirbazlık ile ilgili birkaç kitap bulunmakta. 

2.1/5 (Toplam 208 oy)

Devamı İçin Tıklayınız


Türkçe'ye Çevrili Sihirbazlık Kitapları

Sihirbazlık KitaplarıTürkiye'deki birçok kitapçıdan bulabileceğiniz Türkçe çevirisi yapılmış sihirbazlık ile ilgili birkaç kitap bulunmakta. 

İsimlerini sıralarsak şu şekilde;

Sihirbazlık El Kitabı
- Walter B. Gibson
Herkes İçin Sihirbazlık - George Harryson
Sihirbazlık Kılavuzu - Herbert L. Becker


2.3/5 (Toplam 209 oy)

Devamı İçin TıklayınızBu sayfa 0.0193 saniyede gösterime hazirlanmistir!
Su an sitede 3 ziyaretci bulunmakta.