Çin Halkaları - Chinese Linking Rings

Çin Halkaları - Chinese Linking Rings
Çin Halkaları orjinal adı ile Chinese Linking Rings illüzyon klasikleri arasında yer alan bir oyundur. Uzun yıllardan beri hem Türkiye'de hemde yurtdışında çoğunlukla sahne gösterilerinde birçok illüzyonist tarafından farklı rutinler ile sergilenmektedir.Genel olarak oyundan bahsedersek, rutine bağlı olarak değişebilecek sayıda bulunan her biri birbirinden bağımsız çelik halkaların birbirine geçip birleşmesi ve tekrar ayrılmalarını içeren birçok değişik rutine sahip bir oyundur.

Bir çok illüzyonist bir seyirci ile oyunu gerçekleştirip seyircininde oyuna katılımını sağlayıp daha etkili hale getirmektedir rutinini.

Çin Halkaları - Chinese Linking RingsPiyasada çeşitli boyutlarda bulunabilecek Çin Halkalarını kullanacağınız ortama göre seçmeniz daha yararlı olacaktır. Örneğin Close-Up gösterileriniz için 4" gibi küçük boyutlu halkaları her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz. En çok kullanılan çeşitleri 4" ile 10" arasındaki boyutlara sahip olanlardır. Ama tabiki bu boyutlardan daha küçük veya daha büyüklerinide temin edebilirsiniz.

Genelde en az 4 adet halka ile oynanmakta olsada her illüzyonistin kendine göre oluşturabileceği bir çok rutin olduğu için belli bir sayıya sahip değildir.

Çin Halkaları - Chinese Linking RingsHarry Lorayne, Aldo Colombini gibi birçok ünlü illüzyonistin öğretici videoları ile yeni rutinler ve taktikler öğrenip kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bu oyunu Türkiye'de Sihirevi'nden yurtdışında ise online illüzyon malzemesi satan birçok yerden edinebilirisiniz.

Aşağıdaki videolardan örnek rutinler izleyebilirsiniz:

Not:
Youtube ve benzeri birkaç video paylaşım sitesi kapalı olduğu için daha güzel Çin Halkaları ile ilgili video yerleştiremiyorum. Sizin bulduğunuz başka güzel videolar varsa yorum olarak gönderebilirsiniz.

Whit Haydn adlı illüzyonistin çok güzel ve eğlenceli bir rutini:
Daniel Chan adlı illüzyonistin gerçekleştirdiği güzel bir sunum:

 

Richard Ross adlı illüzyonistin güzel bir sunumu:

 


Haber

2.2/5 (Toplam 219 oy)


 


Bu ürüne "Bende Var" diyen üyelerimiz

Yorumlar

güzel bir yazı olmuş.


bunlari yapana ask olsun
Richard Ross'un bu kendine özgü sunumundan etkilenmemek mümkün değil! Hemen hemen her illüzyonistin sahnelediği bu oyunda Richard Ross bu kendi rutiniyle illüzyonistleri bile şaşırtıyor.
Gerçekten Richard Ross un yaptığı sunum ve showu çok güzel olmuş.
Güzel oyunlar

ilizyon için gerekli malzemeleri  nerden temin edebilirim sitesi yada bi adres veya sipariş verebileceğim bi telefon varmı
Yorum Yazabilmek Için Lütfen Giris Yapiniz
Bu sayfa 0.0109 saniyede gösterime hazirlanmistir!
Su an sitede 5 ziyaretci bulunmakta.