İskambil Kağıtları ile Manipülasyon


Merhabalar;

İskambil kağıtları ile yapılan manipülasyonlara meraklıyım. Lakin, temel iskambil manipülasyon tekniklerini nasıl öğrenip geliştirebileceğimi merak ediyorum.

Şu an elimde, bicycle deste mevcut ama bahsettiğim manipülasyonların, bu kartlar ile yapılması zor olur sanırım.

Bu konuda uzmanlaşabilmek için hangi kartları kullanmalıyım ?

Saygılarımla,
Haber

2.1/5 (Toplam 183 oy)


 


Yorumlar ve Cevaplar

aynı soruyu bende merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim
Bende 10 yaşında iken illüzyona Jeff Mcbridge 'in Kart Manipülasyonu dvd si ile başladım . 4 senede manipülasyonda geliştirdim . 14 yaşında bir illüzyonist olarak burada ustalarımız varken konuşmak düşmez ama genede biraz açıklayayım . Kart manipülasyona , Card Vanishing yani kart yoketme ile başlayarak Card Production yani kart üretimi ile devam edebilirsin. Diyorum ya bir anda olabilecek birşey değil . Ben 3. senemde ancak profesyonel olarak 1 kart yok edip çıkarabiliyorum. ama  1 senede kendimi card production konusunda geliştirdim ancak profesyonelim kesinlikle diyemem . Çünkü kart manipülasyonu büyük bir mizanpaj altına giriyor. Değişik nesnelerle süsleyebilirsin. Bu sana kalmış. Daha çok video izleyerek geliştirebilirsin :)
Ayrıca Bicycle deste mevcut ve bunlarla yapılması zor demişsiniz. Manipülasyon'da kartların markası fazla önemli değildir. Önemli olan , fanning ve production için kayganlığının mükemmel olması lazım . Tavsiyem bence Bicycle ile başla diğer kartlara adım adım gidebilirsin. Bee ' nin kartlarında manipülasyon yapmak birazdaha kolay çünkü sırt deseni diamon şeklinde yani bal peteği şeklinde dizayn edilmiş.  ;)
Yorum Yazabilmek Için Lütfen Giris Yapiniz
Bu sayfa 0.0138 saniyede gösterime hazirlanmistir!
Su an sitede 3 ziyaretci bulunmakta.