DÜĞÜMLENEN İP OYUNU VE AÇIKLAMASI

Düğümlenen İp Oyunu ve Açıklaması
İllüzyonist sahneye iki ucunu da ellerinde tuttuğu bir ip ile gelir ve iki elini de hiç bırakmadan ip'e düğüm atar. Nasıl yapıldığını merak mı ediyorsunuz? O zaman yazının devamını incelemeniz gerekiyor. İyi eğlenceler...
Bu oyun için ihtiyacınız olan tek malzeme bir adet ip olacaktır. Oyun sırasında herhangi bir ipi kullanabilirsiniz. İster kendi yanınızda getirdiğiniz, ister seyirciden temin ettiğiniz bir ip ile oyunu sergileyebilirsiniz.

Oyuna başlamadan önce belirtmeniz gereken ve dikkat çekmeniz gereken nokta iki elinizden de ipin uçlarını hiç bırakmadan düğüm atacak olacağınızdır.

Dilerseniz sahneye bir seyirci çağırarak sizinle birlikte aynı hareketleri yapmasını isteyebilir ve oyunun sonunda sizin elinizdeki ipin düğümlendiğini fakat seyircinin elinde yer alan ipin düğümlenmediğini izleyicilerinize gösterebilirsiniz.

Aşağıda yer alan video'da daha detaylı olarak izleyebileceğiniz üzere, oyunun püf noktası son aşamaya kadar seyirciniz ile aynı hareketleri yapmak fakat son hamlede ipi bırakma sırasında sağ elinizle ipin ucu yerine biraz alt noktasını yakalamanız gerekmekte. Bu hamleyi yaptığınız an düğümünüz otomatik olarak oluşacaktır. Fakat sizinle aynı hareketleri yapmaya çalışan seyirciniz ipin uçlarını bırakmadığı için hiç bir zaman düğüm atamayacaktır.

http://www.youtube.com/watch?v=M_cF_x3vqzI

Oyunu sergilemeden önce bol bol pratik yapmayı unutmayın. İyi eğlenceler...

Yorumlar

  1. Avatar
    barkın şahin 03-03-2012 12:32

    kişiye göre amatör bir hareket başlangıç için uygun :)